Czeskie gry społeczne - zestaw z drewna (magazyn)

MAKURA - gra towarzyska wesoła gra towarzyska wesołe pestki - 1 szt., gra towarzyska Zasadź drzewo - 1 szt., gra towarzyska Kulki

Prawdziwe ekologiczne gry.

GRA 1 - Zasadź drewo

Pomóż nam sadzić małe drzewa w lesie. Twoim zadaniem jest jak najszybsze sprowadzenie i posadzenie drzewa na polanie. Ale uwaga - w drodze przez las czają się liczne pułapki, przeszkody i zadania. W grę można zagrać według już ustalonych zasad lub wymyślić własne. Możesz zmienić oryginalny plan gry no nowy co drugą grę, to zależy od Ciebie. Dzięki temu gra jest zawsze inna i wyjątkowa. Mogą w nią grać dzieci i dorośli. Wszyscy będą się dobrze bawić.

GRA 2 czeskie wesełe kulki

Celem gry jest zebranie z planszy wszystkich kul tego samego koloru, a następnie jak najszybszy powrót do swojego "domku" z kulkami.

Najpierw losowo umieszczamy wszystkie kolorowe kulki na planszy. Gra jest ciekawsza, gdy kulki tego samego koloru nie znajdują się blisko siebie. Następnie każdy gracz losuje z worka pionek, którym będzie grać. Potem stawiamy pionki na polach tego samego koloru i gra może się rozpocząć. Ten, kto wyrzuci najwyższą liczbę na kostce, zaczyna.

Gracze poruszają się po planszy, szukając możliwie najkrótszej drogi do swoich kulek, tak aby je zebrać. Zbieranie polega na tym, że po wyrzuceniu odpowiedniej liczby oczek na kostce, gracz przeskakuje kulkę i zabiera ją do swojego "domku", a pionkiem staje na polu tuż za nią. Jeśli kulka innego gracza stoi mu na drodze, przeskakuje ją i zostawia na planszy.

Jeśli gracz wejdzie pionkiem na pole (dziurę), na którym znajdowała się kulka, nie gra jedną rundę.

GRA 3 - wesełe pecki

Gra jest dla draczy od wieku 3 - 100 lat.

Po pierwsze, każdy wybiera jeden ze wzorów na planszy. Każdy wzór ma taką samą liczbę poli. Pierwszy gracz rzuca kostką i, w zależności od koloru, zabiera kolorowy kamień z tac na środku planszy i kładzie go na swem polu gry w odpowiednim polu koloru. Jeśli ktoś na kości spadnie na czarny kolor lub kolor, w którym wszystkie kwadraty są już zajęte w swoim kształcie, oznacza to, że ta runda nie kładzie żadnego kamienia w swoim kształcie, a następny gracz rzuca.

Zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy ma wszystkie kwadraty we wzorze wypełnione odpowiadającymi im kolorowymi peckami.

Gracze zbijają się wzajemnie. Uwaga - jeśli gracz już wraca do domu z kulkami i w tym czasie ktoś inny go zbije, to zbijający wygrywa.

499,00 zł 599,00 zł